Stone Carpet

Stone Carpet

Taş halı olarak da bilinen Stone Carpet, iç mekanlarda uygulanan bir zemin kaplama sistemidir. Uygulama ev gibi mekanlarda yapılabileceği gibi ticari alanların iç mekanlarında da rahatlıkla uygulanabilir. Estetik görünümü ve dayanıklı yapısı sayesinde taş halı uygulaması birçok kişi tarafından aranan zemin kaplama uygulamaları arasında yer alır. Özellikle de dekoratif uygulamalarda gerçek taş gibi görünen bu uygulama tercih edilir.

Stone Carpet Nedir?

Stone carpet uygulaması, parke zemin gibi uygulamalara kıyasla daha uygun maliyetli ve daha dayanıklı bir zemin kaplama çeşididir. Zemin kaplama işlemi sırasında yüksek kalite pigmentlerden oluşan özel taş parçaları kullanılmaktadır. Pigmentler, zemine istenilen rengin verilmesini sağlar. Bu nedenle taş halı zemin tercih edildiği zaman birbirinden farklı renklerle uygulama yapmak mümkün olur. Farklı renk seçenekleri, iç mekanın tasarımını tamamlayacak şekilde seçilebilir.

Renk pigmentlerine ek olarak seçilen ürünün boyutları da özel olarak ele alınmaktadır. Doğal ve kusursuz görünüm elde edilmesi için kullanılan tüm malzemelerin neredeyse aynı boyutta olması önemlidir. Böylece iç mekanın zemininde kesintisiz ve devam eden bir görünüm elde edilebilir.

Stone Carpet Taş Halı Faydaları

Stone carpet faydaları arasında ilk öne çıkan neredeyse sınırsız tasarım imkanı sunmasıdır. Farklı renk seçenekleri ve farklı malzeme boyutlarıyla yapılan tüm tasarımlar birbirinden farklı görünür. Ayrıca aynı ev içerisinde farklı odaların zeminlerinde farklı renkler kullanılarak benzersiz tasarımlar elde etmek mümkündür.

Diğer bir önemli fayda ise zeminin kayma karşıtı dirence sahip olmasıdır. Kaymayı önleyen yapısı sayesinde iç mekanda güvenlik en üst düzeye çıkarılır. Buna ek olarak zemin uygulaması yüksek dayanıklılığa sahiptir. Stone carpet zemin uygulaması hem kimyasal ürünlere hem de baskı, kuvvet kaynaklı mekanik etkilere karşı oldukça dayanıklıdır.

Stone Carpet Temizlik

Diğer zemin uygulamalarıyla karşılaştırıldığı zaman stone carpet temizlik işlemi oldukça basit ve zahmetsiz bir şekilde tamamlanabilir. Kolay temizlenmesi özelliği sayesinde zeminin bakımı da hızlı bir şekilde yapılır.

Taş alı temizliği için sadece elektrik süpürgesiyle süpürmek yeterli olmaktadır. Herhangi bir ek temizlik uygulamasına gerek kalmaz. Ayrıca yılda bir kere sıcak suyla silmek de ürünün kullanım ömrünü arttırmaya yardımcı olacaktır.